Czy depresja jest groźna

Informacje

Dodany: 2020-03-18
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu
art

Czy depresja jest groźna

Lekarze coraz częściej alarmują, że jedną z najbardziej groźnych chorób jest aktualnie depresja. I trzeba przyjąć to wiadomości - przecież to żadna tajemnica, że w Stanach Zjednoczonych bądź chociażby w Holandii coraz większa ilość ludzi cierpi na depresję. Można śmiało powiedzieć, iż depresja to choroba, która generalnie dotyka mieszkańców bogatych krajów. Badania mówią, że takie osoby, które cierpią na depresję mają o wiele mniejsze szanse na dożycie wieku emerytalnego, aniżeli osoby, które nie muszą żyć z tą jakże uciążliwą chorobą.

Przede wszystkim mowa tutaj o samobójstwie, ale również innych chorobach, na przykład związanych z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją problem jest taki, że ciężko ją tak naprawdę wykryć. W końcu takie osoby, które w istocie mają depresję, najzwyczajniej w świecie nie chcą się do niej przyznać bądź ukrywają się. I właśnie z tego powodu nawet tacy ludzie, którzy mają bardzo szczęśliwe życie powinni posiadać większą wiedzę na wszystkie tematy mające związek z depresją. Dzięki tego typu wiedzy można pomóc na przykład pomóc swojemu przyjacielowi.

Choć naturalnie jak to już wcześniej zostało wspomniane, trudno tak naprawdę wykryć depresję. Fachowiec bez najmniejszego kłopotu może to zrobić, ale zwykłym ludziom ciężko jest odróżnić zły nastrój od depresji. Warto pomyśleć w jaki sposób można walczyć z depresją. Z całą pewnością jeżeli depresja długo się utrzymuje, najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy psychiatrów. Wiele osób bardzo się obawia psychiatrów, ponieważ ciągle np. psychoterapia to temat tabu, ale tak naprawdę nie należy niczym się przejmować.

Chociażby dlatego, iż wizyta u psychiatry jest w 100% anonimowa. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że zawsze psychiatra jest niezbędny - możliwe, iż wystarczy psycholog. Czasami szczera rozmowa z psychologiem powoduje, że dostrzeżemy błędy jakie popełniliśmy. Na przykład - często psychologia może odpowiedzieć na wiele naszych pytań, ale także sporo ich zadać. A więc depresja to choroba z którą należy walczyć - od nas zależy czy w przyszłym roku nadal będziemy na wszystko narzekali oraz żyli w smutku czy zawalczymy o komfort swojego życia.